1.
10 Април 2012 – послато политичким партијама мејлом као и новинарима уз захтјев за подршку Евроазијске Црне Горе
Господо посланици,
Идеја Евроазијске Уније на челу са Русијом већ је заживјела 1.01.2012. године.“НВО Европски покрет наши корјени” је протагониста ове идеје у Црној Гори на основу потписаног уговора са Међународним Евроазијским покретом из Москве, на чијем челу је председник Александар Гељевич Дугин, један од савјетника Владимира Владимировича Путина.
Циљ нам је да се у пројекат укључе све здраве демократске снаге Црне Горе које препознају предности и вриједности Евроазијске уније у односу на Европску унију , која је већ истрошена и пред нестајањем. Циљ нам је да се здравим идејама Евроазијске уније демократски обогати политичка сцена Црне Горе.
Грађани Црне Горе живе у медијском мраку и нијесу (намјерно) упознати са свим оним што нам Евроазијска унија нуди .
Скупштина Црне Горе је мјесто гдје се може говорити јавно о пријему Црне Горе у Европску или Евроазијску Унију и о будућем референдуму гдје треба понудити грађанима могућност да сами одлуче о будућности наше државе кроз ове двије понуђене опције.
Конкретно, на предстојећем референдуму би требало да буде питање:
ДА ЛИ СТЕ ДА ЦРНА ГОРА БУДЕ ЧЛАНИЦА1. Евроазијске уније
2. Европске уније
До тада би требало да се у Скупштини чује ријеч представника народа по овим питањима уз истовремено отварање црногорских медија за промовисање и друге идеје поред идеје Европске уније која је свакодневно форсирана са магловитом будућношћу.
У прилогу вам достављамо кратак нацрт ЕАУ .
НВО Европски покрет наши корјени
НАЦРТ ПРЕУЗЕТ СА САЈТА ЕВРОАЗИЈА ИНФО И ПОСЛАТ ПОЛИТИЧКИМ ПАРТИЈАМА ЦРНЕ ГОРЕ
У Бриселу је 7.октобра 2011. године одржан Осми самит - Евроазија и Европа (АСЕМ). На његовом заседању Русија се и званично придружила овој организацији. Поред Русије у АСЕМ су такође примљени Аустралија и Нови Зеланд. Тако број учесника на овом форуму износи 48. У њега улази свих 27 земаља-чланица Европске Уније, Европска комисија и секретеријат Асоцијације држава Југоисточне Азије ( AСEAN). Одржавање Осмог самита ове организације у Бриселу је, по мишљењу стручњака, представљало највећи догађај за Белгију као државу-домаћина форума и садашњег председавајућег у ЕУ. Подједнако је важан овај догађајем и за целу Европску Унију. Није случајно што је Осми самит отворио председник Европског савета Херман Ван Ромпеј, подсјетивши да у земљама, које улазе у АСЕМ, живи 58 процената становништва планете и да оне учествују са 60 процената у обиму свјетске трговине. Он је истакао да су 27 европских лидера, који су се окупили у тронској сали краљевског дворца, „лицем окренути ка Истоку" и то „не само на ријечима, већ и на дјелу". Оно што је сигурно, истина је да европским лидерима постаје све јасније да је “природно станиште” Европе простор Евроазије, а не САД.
Свима у Европи је јасно колики је значај Евроазије, па самим
тим и Русије, у библији евроатлантизма, фамозној књизи „Велика шаховска
табла“, велемајстора америчке хегемоније Збигњева Бжезинског, Евроазија
је означена као супериорни планетарни простор и најважнија геополитичка тачка,
али најпре као главни освајачки циљ евроатлантиста.„Ко буде овладао Евроазијом,
тај ће овладати целим светом.“ Често је говорио и говори
Бжезински.Природна богатства и укупан геостратешки значај Евроазије је
немерљив, али ако ћемо баш да се бавимо мерама и цифрама, навешћемо једну од
најновијих информација која се, додуше, тиче само једног дела евроазијског простора,
Источног Сибира.Према речима руског лидера, Владимира Путина, прве процене
вредности природних богатстава Источног Сибира, укључујући нафту, злато и друге
сировине, прелазе фасцинантних пет „трилиона“ америчких долара. Путин је
најавио да ће један од нових стратешких циљева Руске Федерације бити развој
економије Источног Сибира и да сматра да Бог није увредио Русију када јој
је подарио 60% светских ресурса.
ИДЕЈА ЕВРОАЗИЈСКЕ УНИЈЕ ЗАЖИВЈЕЛА ПРВОГ ЈАНУАРА 2012
Евроазијску унију је својевремено промовисао руски академик Игор Панарин још 2009,отац модерне руске дипломатије, који је предвидио четири главна града и правца успостављања Уније преко Санкт Петерсбурга, Алма Ате, Кијева и Београда. Панаринова концепција 3 Д (духовност, државност, демократија) подразумијева укидање пет векова англосаксонског либерализма и стварање економско-безбедоносног простора на челу са Русијом. Панарин, који се залаже за савез католика, муслимана и православаца је 1998. године најавио распад САД-а на шест дјелова. Светска криза је навела да се Европа приближи Русији. Свијест о промјенама сазријева и у Вашингтону. То је рекао и Збигњев Бжежински, помоћник Барака Обаме, човек који представља светску владу у сенци , човек који је говорио да је Русија црна рупа. Русија је предложила Европљанима да заједно размисле о стварању хармоничне заједнице економија и слободне трговине од Лисабона до Владивостока као и о формирању усаглашене политике у сфери индустрије, технологије, енергетике, образовања и науке као и укидању визних ограничења. Ти предлози нијесу остали да висе у ваздуху, већ их европске колеге детаљно разматрају.
Двије највеће организације нашег континента Европска Унија (чији је лидер – Немачка) и она која се оснива Евроазијска Унија (чији је лидер – Русија), заснивају своја узајамна дејства на правилима слободне трговине и заједничког система регулисања, објективно су (и са односима са трећим земљама и регионалним структурама) способне да шире ове принципе на простор од Атлантика до Тихог океана.
• Прва етапа. Савез три државе (Русија, Бјелорусија, Казахстан) се претвара у Евроазијску Унију (30. децембра 2012. године).Већ је остварена.
• Друга етапа. Улазак у Евроазијску Унију Украјине, Јерменије и Таџикистана (до 30. децембра 2013. године). Појава трећег центра Евроазијске Уније – Кијева. У току је.
• Трећа етапа. Приступање Србије и Црне Горе Евроазијској Унији (до децембра 2016. године). Појава четвртог центра Евроазијске Уније – Београда. У току је.
• Четврта етапа. Приступање Евроазијској Унији Киргизије, Монголије, Узбекистана (до 30. децембра 2014. године). У току је.
• Пета етапа. Приступање Турске, Шкотске, Новог Зеланда, Вијетнама и многих других земаља. У току је.
Руски лидер Владимир Путин је најавио стварање ЕАУ на челу са Русијом од Лисабона до Владивостока од Атлантика до Пацифика.
Већ од 1. јануара 2012. учесник дијалога са ЕУ је Царинска унија, а убудуће и Евроазијска Унија (Русија, Бјелорусија, Казахстан). На тај начин, улазак у Евроазијску Унију, поред директних економских користи, омогућиће свакој од њених чланица да се брже и са јачих позиција интегрише у Европу. Јединствени економски простор Русије, Бјелорусије и Казахстана је пројект који је, без претјеривања, историјски камен-међаш не само за ове три земље него и за све државе на постсовјетском простору. У суштини, ријеч је о претварању интеграције у разумљив и привлачан, стабилан и дугорочан пројект за грађане и бизнис, који не зависи од ћудљивости актуелне политике или воље екстремних ратних група. Евроазијска Унија је отворени пројекат. Нико се не пожурује нити подстиче.То мора да буде суверена одлука сваке државе, коју налажу њени сопствени дугорочни национални интереси.
Од 1. јануара 2012. године у пуној мери је прорадио и Суд ЕврАзЕС коме ће се обраћати све чланице-државе као и сви учесници у економском животу по свим питањима која су повезана са дискриминацијом и нарушавањима правила конкуренције и равноправних услова вођења бизниса. Путин је нагласио да се ради о економском уједињењу независних држава као неодвојивом дијелу Велике Европе , уједињени јединственим вриједностима слободе, демократије и тржишним законима. Ми се не спремамо да се од било кога ограђујемо нити да се било коме супротстављамо, рекао је Путин.
Од 1. јануара 2012. стартовала је Евроазијска економска комисија – ЕЕК. На челу колегијума је досадашњи руски министар индустрије и трговине Виктор Христенко.
Чланови Колегијума ЕЕК имаће статус и овлашћења упоредива са компетенцијама комесара ЕУ. Биће именовани на четири године, са могућношћу новог мандата. Састав ЕЕК чиниће укупно 800 људи који ће бити одабрани на трипартитној основи. Сви ће они, бар у почетном периоду, радити у Москви, али се не искључује могућност да нешто касније буде прихваћена молба Казахстана како би се чланови ЕЕК преселили у главни град те азијске државе.
Осим тога, економски логичан и избалансиран систем партнерства Евроазијске Уније, ЕАУ и ЕУ је у стању да створи реалне услове за промјену геополитичке и економске конфигурације цијелог континента и имао би позитиван глобални ефекат. Свјетска криза, која је избила 2008. године као корјен нагомиланих глобалних дисбаланса доминације једне државе, која је сервирала последице цијелом човечанству, јасно показује да овакав свјетски систем на челу са САД-ом није одржив и да је потребно направити свјетски баланс како би се у будућности економија човечанства заснивала на реалном а не шпекулативном капиталу.
Евроазијска Унија је пут који ће омогућити свим њеним чланицама да заузму достојно место у сложеном свету 21. вијека. Само заједно ове државе су способне да се упишу међу лидере глобалног раста и напретка цивилизација.
Оваква Евро-Азијска унија на челу са Русијом, као земљом која је спасила човечанство од фашизма, Русијом као новим лидером словенских цивилизација културног, историјског и економског карактера, је нешто ново, нешто што није исцрпљено, нешто што почива на здравим вриједностима свих словенских народа. Словенски народи до сада нијесу у 20. вијеку дали свој максимум свјетској цивилизацији сем у ратовима гдје је погинуло близу 100 милиона Словена. Јачање данашње Русије на челу са Владимиром Владимировичем Путином даје снагу идеји словенских народа и ствара јак геополитички савез као баланс глобалним екстремистима који и данас сматрају да ратовима могу решавати све.
СЛОВЕНСТВО КАО ТЕМЕЉ ЕВРОАЗИЈСКЕ УНИЈЕ
Геополитичка форма Евроазијске уније би нарушила политички монопол Европске уније на челу са Америком. Европске интеграције изгубиле би смисао и коначно би почело преиспитивање у свијести свих словенских народа.Свијест о словенској цивилизацији постоји у свим словенским народима и државама и може да да најбоље резултате. Она није вјештачка и насилна под изговором глобалне општецивилизацијске демократије, она не жели бити супериорна над свим осталим културама и народима као што је западно - европска култура на челу са НАТО пактом.
Концепт глобалне западно-европске културе, који се намеће и истовремено уништава разне народе државе и нације, је коначно пропао. Глобализација је мртва и зато ми морамо да се окренемо себи самима и нама најближима. Евроазијска унија је највећи пројекат отпора западно-европском глобализму и античовјечанској цивилизацији.
Развој Словенства је наш легитиман циљ и могуће га је остварити само у заједници Евроазијске уније .Словенство је наша истинска и легитимна култура која постаје нови систем вриједности у нашој свијести. Словенство треба да наметнемо нашем погледу у односима на остали свијет као нови систем вредности, јер само тако можемо сачувати себе а не угрозити друге. Словени се морају држати Бога и Светог Јеванђеља више од технике, науке, богаства, просвјете, слободе јер се ништа од овога не може постићи без духовног Словенства. Сва блага која желимо постићи биће остварена као духовна последица Словенства. Овакво духовно Словенство сачуваће европску културу, али ће исто тако доказати да не постоји супериорност европске културе над осталим културама. Словенство у Евроазијској унији је јак отпор културној и политичкој хегемонији Запада под маском западно-европских интеграција. Поред духовне вредности словенства - религије Евроазије су такође ислам и будизам које дуго времена опстају на Евроазијском простору без сукоба.
У Католичку лигу Европске Уније могле би да уђу многе земље и региони уједињене Европе – Италија, Шпанија, Ирска, Француска, Аустрија, Мађарска, Чешка, Словачка, Баварска, Пољска, Португалија, Словенија.
Руски премијер Владимир Путин већ 10. фебруара 2012. године је донио одлуку о увођењу предмета „Основе религијске културе и светске етике“ у свим школама у земљи. Вјеронаука се у протекле двије године предавала експериментално у 20 региона у Русији и пратило ју је 300.000 ђака, Родитељи Русије ће се до марта опредијелити за један од шест понуђених модела наставе новог предмета, а предавачи ће похађати курсеве до краја августа. Четири модела су верска – основе православне, исламске, будистичке и јеврејске, културе, а преостала два су основе свјетских религија и свјетска етика. Предаваче за прва четири модела бираће вјерске заједнице. Према подацима руског Министарства образовања, највеће је интересовање за етику - 42 одсто, основе православне културе жели 30 одсто, основе светских религија 18 одсто, исламску веронауку девет, а будистичку један одсто. Дакле овај сјајан пример говори о уважавању религија које се не користе за сукобе како то раде западноевропски глобалисти.Западноевропски глобализам као демократски фанатизам има једну заједничку црту , а то је мржња према Словенским народима која се константно спроводи под изговором демократије и понижавања капацитета и памети Словенства. Западноевропске државе угрожавају хришћанство.
НОВИ СВЕТСКИ ПОРЕДАК ЗАПАДНОЕВРОПСКЕ ДЕМОКРАТИЈЕ
Постоје два модела људског развоја: један је – експлоатација материјалних вриједности, а други – тражење узвишеног духовног живота. Управо сада човечанство се налази у преломном тренутку када прелази у нову фазу свог развоја. Активно трагање за љековима за системску болест западне цивилизације која свијет води у пропаст је узалудно. Од децембра 2012. године, модел ЛИБЕРАЛНОГ КОЛОНИЈАЛИЗМА, који лежи на долару као светској валути колонијалне експлоатације и војној доминацији САД, може престати да постоји. Уколико се то догоди, савремено човечанство ће се зауставити на самој ивици амбиса. Своје виђење америчког либералног колонијализма изнио је премијер Путин који је без увијања назвао Американце паразитима глобалне економије који, са колосалним дугом од 14 трилиона долара, живе и поново се задужују, а дио својих економских и финансијских терета пребацују на цијелу свјетску економију.
У 21. вијеку ми већ видимо крај америчко-европске цивилизације која је била млада, па зрела и сада лагано умире. Америчко-европска цивилизација не може више да даје никакве плодове. Она је већ одавно на апаратима који је одржавају у животу.
Јасно је, дакле, да су оваквим стањем у светском врху већ покренути озбиљни процеси промјене глобалног поретка. На то не утиче само убрзани успон Кине, Русије и Индије, већ и драматичан пад доскорашњих господара САД-а и ЕУ. Ако се зна да је државни дуг САД-а већ достигао границу од 100 одсто БДП-а, а да је дуг ЕУ премашио 80 одсто БДП јасно се види да Брисел и Вашингтон немају више појас за спасавање и да је „евроазијски пут“ њихова једина нада. Тиме би се могли тумачити све агресивнији потези Америке у источној Европи, као средства притиска на Москву.
Са друге стране, Путин дјелује потпуно смирено. Са својих три одсто БДП државног дуга и 500 милијарди долара златних и девизних резерви, Москва би могла да преживи још један талас кризе, а моћни нуклеарни арсенал довољна је гаранција безбедности руске државе. Зато су сада веће него икад шансе да се оствари Путинов велики план у оквиру којег би САД могле да буде сведенена на ниво регионалног играча. Довољно је само примијетити да се неколико великих европских земаља јавило Москви са „молбом“ за смањење цијене гаса, кроз што се види колико су руски адути у овом тренутку велики и јаки. А управо ће од Берлина и Париза (који такође траже појефтињење) највише зависити судбина уједињења Русије и Европе.
Сигурно је да Путин неће журити, већ ће као и до сада ићи ће ка циљу полако, корак по корак. То је рекао на великом међународном Инвестиционом форуму „Русија зове!“. Москва неће чинити нагле потезе и промјене.
„Промјене су свакако потребне и оне ће се дешавати, али ће то бити еволуциони пут. Ми ћемо радити веома пажљиво, учвршћујући темеље нашег политичког система. Нама нијесу потребни велики потреси, нама треба “велика Русија“, поручио је Путин.
ВОЈНА БЕЗБЕДНОСТ ЕВРОАЗИЈСКЕ УНИЈЕ
Игор Короченко, члан савета Министарства одбране РФ и уредник државног војног-стручног часописа „Национална одбрана“, изјавио је у Москви у децембру 2011. године. да ће евроазијске интеграције унапредити војну сарадњу земаља евроазијског блока, истичући да ће будуће чланице Евроазијског Савеза бити под окриљем “руског космичког навигационог - одбрамбеног система”, чиме ће те земље бити потпуно сигурне од било каквих врста напада из ваздуха. Корченко је рекао и да ће све евроазијске чланице добити привилеговане услове за обнављање својих војних ресурса и снага, далеко испод владајућих цена на светском тржишту, истичући да то мора бити војна стратегија Руске Федерације и Евроазијског Савеза, а да ће то за већину тих земаља значити потпуно васкрсење одбрамбених војних снага и право располагања најмодернијим руским космичким технологијама, од оних обичних широко распрострањених до најсложенијих као што су “ технологије космичког одбрамбеног система РФ ”. У систему нарушеног глобалног баланса полако али сигурно идеја о војној неутралности постаје смијешна, данас када имамо космичку војску сви морају промијенити мишљење. Улагање у ваздушне снаге без система космичке одбране данас значи слати војску са дрвеним пушкама да пуца у празно.
Црна Гора, као стара словенска држава, треба да се окрене словенској братској војсци. Оваква армија новог покољења је потребна свим словенским државама. Руска безбедоносна доктрина без градњи војних база на нашој територији, без регрутовања наших војника уз услов да не можемо склапати савезе са другим војним блоковима и све то без оптерећења буџета, обавезује Русију да брани чланице ако буду нападнуте.Зашто се о овоме ћути У Црној Гори?
Оваквом безбједоносном доктрином гдје једна чланица не може своју безбједност градити тако што ће угрожавати другу и на њеној територији инсталирати базе и нуклеарне арсенале стварају се невиђене могућности сарадње и заштите у Евроазијској унији на челу са Русијом као стожером окупљања словенских народа послије више од два миленијума.
Подсјетимо се да са једне стране имамо заједницу западно европских држава које су нас бомбардовале више пута кроз историју и које су нам, на крају крајева, отуђиле један дио територије, а којима смо до сада увијек трчали у загрљај, упркос мржњи и понижавајућем односу који константно исказују према нама. С друге стране имамо земље које не нарушавају ни наше достојанство, ни наш интегритет, земље које нам у прошлости нијесу нанијеле никакво зло, и када нам нијесу могле помоћи због својих проблема, нијесу нам ни одмагале, што се за ове прве не може рећи.
ДИЈАЛОГ И РЕШЕЊЕ ПРОБЛЕМА САМО УЗ БАЛАНС ГЕОПОЛИТИЧКЕ СНАГЕ
Све већи број аналитичара указује на чињеницу да се на Балкану од Другог светског рата скоро ништа није промијенило. Државе, које су под Хитлером неколико година биле марионетске нацистичке државице, су током Другог светског рата извршиле страховит геноцид над Србима, највећи у историји Балкана, где су само у концентрационом логору Јасеновцу хрватске усташе, под вођством хрватског нацистичког идеолога Анте Павелића, монструозно ликвидирано преко 700.000 жртава – Срба, више десетина хиљада Јевреја и Рома. Данас, консталација непријатеља Православља је иста – Хрвати, Муслимани и Шиптари (Албанци-Арбанаси) се налазе под окриљем НАТО- алијансе.Трећа страна у последњим сукобима са краја прошлог века у бившој Југославији су били НАТО, УН и ЕУ који су се отворено увек стављали на страну погрешних циљева, идеологија утемељених на идејама из периода Хитлеровог успона и некадашњих Хитлерових савезника.